Umów się na bezpłatną
konsultację

Łódź miastem możliwości i stolicą BPO

W hotelu Andels w Łodzi odbyły się warsztaty outsourcingowe. Organizatorami był Urząd Miasta Łodzi i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. /3PR/ Consulting odpowiadało za kompleksową obsługę PR tego ważnego dla rozwoju gospodarczego miasta wydarzenia, w tym uzyskanie patronatów medialnych oraz zaproszenie dziennikarzy na briefing.

Na nasze zaproszenie w briefingu wzięli udział dziennikarze łódzkich i biznesowych mediów: TVP Łódź, Gazety Wyborczej, Radia ESKA, Polskiego Radia Łódź, a także portali HaloŁodz i Bankier.pl oraz czasopisma branżowego Outsourcing Magazine. Moderatorem dyskusji był znany dziennikarz ekonomiczny TVN CNBC Robert Stanilewicz, który sprawnie i merytorycznie prowadził zarówno prezentacje partnerów merytorycznych, jak i panel dyskusyjny. Cała impreza była częścią programu zainicjowanego przez Urząd Miasta Łodzi pn.„Łódź – center of opportunities”. Jego głównym celem było zachęcanie do inwestowania w centra usług .

W ostatnich latach Polska stała się zapleczem światowego biznesu. Na polskim rynku usług okołobiznesowych Łódź zajmuje czołowe miejsce i dobrze wykorzystuje swoją szansę – blisko 20 proc. zatrudnionych w tym sektorze pracuje w łódzkich firmach, a światowe koncerny coraz częściej przenoszą do Łodzi zewnętrzną obsługę księgową, finansową i serwisową swoich spółek. W 20 firmach z sektora Business Process Offshoring/Outsourcing (BPO) czy Centrum Usług wspólnych (CUW) zatrudnionych jest ok. 7 tys. pracowników. Miasto postanowiło wykorzystać swoją przewagę i aktywnie zachęca inwestorów do lokowania w nim biznesu.