Umów się na bezpłatną
konsultację

Pokazaliśmy zabytkowe polichromie Domu Stefanusa

Złocenia i polichromie z 1900 roku odkryto na ścianach i suficie klatki schodowej w budynku przy ul. Jaracza 47 w Łodzi, Domu Stefanusa. Znalezisko pokazaliśmy mediom na zlecenie Orange Property Group

Konserwatorzy natrafili na polichromie podczas prac renowacyjnych. Na dwóch polichromiach widać postacie dziecięce. Na trzeciej pojawia się ornament roślinny na tle nieba. Konserwatorzy natrafili także na oryginale złocenia.Kilkadziesiąt lat wcześniej zdobienia były zamalowane farbą olejną.

Dochowaliśmy wszelkich starań, aby Domowi Stefanusa nadać pierwotny blask. Wynajęliśmy najlepszych w Polsce fachowców. Efekt ich pracy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. To jeden z najpiękniejszych budynków w Łodzi– mówi Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG.

Po renowacji, w trzypiętrowym Domu Stefanusa mieszczą się nowoczesne biura o wysokim standardzie. Łącznie 1200 metrów kwadratowych powierzchni.

Budynek wyposażono we wszystkie elementy budynku biurowego klasy A: system dozoru i monitoringu, instalację teletechniczną i komputerową, światłowód, klimatyzację, szybkobieżną windę. Koszt: ponad 2 miliony euro. Dom Stefanusa powstał w 1900 roku