Umów się na bezpłatną
konsultację

Biała Kamienica – start – konferencja prasowa

Każde przedsięwzięcie komercyjne można z powodzeniem pokazać mediom przy użyciu tradycyjnych metod PR. Tak zrobiliśmy w przypadku Białej Kamienicy, inwestycji Yuniwersal Development. Efekt konferencji prasowej: 34 publikacje w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Ekwiwalent reklamowy 130 tysięcy złotych. Biała Kamienica trafiła – dosłownie – na pierwsze strony.

W przypadku media relations Białej Kamienicy postawiliśmy na lokalizację (centrum Łodzi, zbieg ulic Zachodniej i Więckowskiego), na rewitalizację miejsca i całej pierzei ulicy Zachodniej oraz na projekt, wprost odwołujący się do historii łódzkiej architektury.

Na miejscu lokalizacji Białej Kamienicy zorganizowaliśmy konferencję prasową, której powodem było rozpoczęcie budowy i pokazanie mediom śmiałego projektu. Wzięli w niej udział Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Prezes Yuniversal Development Antoni Piekut oraz projektant Białej Kamienicy prof. Robert Sobański z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Świadomie zrezygnowaliśmy z kosztownej i długiej prezentacji projektu, aby nie przeciążyła narracji, której sednem uczyniliśmy czytelne nawiązanie projektu Białej Kamienicy do XIX wiecznej wielkomiejskiej architektury Łodzi, odwołującego się do czasów, z których miasto słynie i z których słusznie czuje dumę.

Po konferencji prasowej informacje o Białej Kamienicy pojawiły się m.in. w portalu Onet, wyborczej.pl, dzienniku Fakt, serwisie Polskiej Agencji Prasowej, Radiu ESKA, Radiu Złote Przeboje, Meloradiu, Radiu Łódź, TVP Łódź, TV Toya, Dzienniku Łódzkim, Expressie Ilustrowanym, lodz.naszemiasto, a także w portalach branżowych: np. biznesowym wnp.pl, samorządowym portalsamorzadowy.pl czy budowlanych propertydesign.pl czy urbanity.pl.

Biała Kamienica powstanie w ścisłym centrum Łodzi, będzie liczyła siedem kondygnacji. Na sześciu z nich znajdzie się 69 luksusowych mieszkań, w tym kilka apartamentów, zaś na siódmej wspólny taras z widokiem na Łódź. Projekt prof. Sobańskiego łączy nowoczesność z łódzką tradycją. Nowoczesność to piękne, przestronne i wygodne mieszkania liczące od 1. do 5. pokoi (największe mają 160 metrów kwadratowych) z balkonami, loggiami i tarasami. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji podziemny parking na 43 miejsca postojowe, rowerownię, dwie klatki schodowe. Łódzka tradycja to z kolei bryła budynku, która nawiązuje do najlepszych XIX-wiecznych stylów wielkomiejskich.