Umów się na bezpłatną
konsultację

Kolejny, X Piknik Niepodległości zorganizowany przez naszą agencję

Kilkadziesiąt tysięcy łodzian wzięło udział w jubileuszowym, X Pikniku Niepodległości w Manufakturze. Jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami imprezy.

Lista atrakcji, które na naszą prośbę przygotowali nasi partnerzy na X Piknik Niepodległości 11.11.2021 jest bardzo długa, nie sposób wymienić wszystkich. Świętowanie w Manufakturze otworzył przemarsz i koncert orkiestry szkockich dudziarzy z Częstochowy, „Pipes & Drums”. Potem na Rynku Włókniarek Łódzkich przez cały dzień oglądać można było kilkadziesiąt ekspozycji, wystaw i stoisk promocyjnych jednostek wojskowych, Policji, Straży Miejskiej, a także pokazy militarnych grup rekonstrukcyjnych. Wielką atrakcją były m.in. dwa czołgi – M4 Sherman i Renault FT-17, 10-metrowy śmigłowiec bezzałogowy ILX czy armata Bofors. Goście Manufaktury mogli oglądać wozy, motocykle, a nawet motorynki bojowe, elementy uzbrojenia, historyczne i aktualne umundurowanie, odbywały się pokazy specjalne: walki wręcz, odbijania porwanego auta czy warsztaty pierwszej pomocy.

Kolejki chętnych ustawiały się do stanowiska Polskiego Związku Łowieckiego – tam odbyły się uwielbiane przez dzieci pokazy sokolników – myśliwych specjalizujących się w tresurze ptaków drapieżnych. Łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprezentował ekspozycję „Wojsko Polskie i jego tradycje 1918-1939″, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi wystawę „Marsz głodowy Kobiet – Łódź 1981”, zaś Urząd Miasta Łodzi ekspozycję dotyczącą polskich kryptologów. Jak co roku, na uczestników Pikniku czekała rozgrzewająca, wojskowa grochówka i bigos. Symboliczne 5 zł za porcję wspomogło zbiórkę łódzkiej Fundacji Pomaga na leczenie Leosia Grzywy – kilkumiesięcznego chłopczyka, chorego na SMA. Około godz. 14 na rynek Manufaktury wjechał uroczyście sam marszałek Piłsudski, powitany na scenie przez władze miasta. X Piknik Niepodległościowy w Manufakturze zakończył się imponującym pokazem sztucznych ogni.