Umów się na bezpłatną
konsultację

Manifestacja Marzeń Rodziców JiM

W centrum Warszawy zorganizowaliśmy niezwykłą Manifestację Marzeń rodziców dzieci z autyzmem dla Fundacji JiM. Wydarzenie rozpoczynało kampanię społeczną "Zostań Aniołem" i było wsparciem do szerokich działań DRTv. Wydarzenie odnotowała m.in. Polska Agencja Prasowa, Onet czy Radio Kolor.

Każdy ma marzenia. Większość z nas marzy o wielkich pieniądzach, niektórzy o sławie,
są tacy, którym marzy się jeszcze do tego władza. Marzenia rodziców dzieci z autyzmem są zupełnie inne. Oni marzą, aby ich dziecko miało choć jednego kolegę, żeby kiedyś powiedziało do nich mamo lub tato, żeby choć raz się do nich przytuliło. Na tych marzeniach właśnie oparły się spoty TV informujące o kampanii „Zostań Aniołem”.

Dlatego namówiliśmy rodziców, aby bez obaw pokazali swoje marzenia w centrum stolicy na transparentach, żeby rysowali je żywo.

Fundacja kolportowała informacje o kampanii, a każdy warszawiak mógł dosłownie przypiąć sobie tego dnia anielskie skrzydła.

Autyzm to olbrzymi problem społeczny. Diagnozuje się go już u jednego dziecka na 100. Podczas manifestacji przekazaliśmu również otwarty list do Ministra Zdrowia, w którym Fundacja JiM wskazuje na konieczność wprowadzenia powszechnych badań przesiewowych w kierunku autyzmu dla dzieci w wieku 2 i 3 lata. Podpisało się pod nim 2 tysiące ludzi.

Foto