Umów się na bezpłatną
konsultację

Ministrze finansów nie oszczędzaj na dzieciach…

… zaapelowały trzy łódzkie fundacje, które wciąż nie dostały pieniędzy z jednego procenta. Ich apel przekazały wszystkie media lokalne, Polska Agencja Prasowa oraz trzy stacje telewizyjne.

Konferencja prasowa odbyła się w siedzibie szkoły Jasia i Małgosi. Wzięli w niej udział szefowie fundacji Krwinka oraz Happy Kids. Wszystkie organizacje działają w oparciu o wsparcie zewnętrzne, pochodzące m.in. z 1 procenta. Tymczasem ministerstwo finansów – z niewiadomych przyczyn – wciąż nie przekazuje środków, jakie do organizacji pożytku publicznego skierowali podatnicy składając coroczne zeznania.

Już maju apelowaliśmy do parlamentarzystów przewidując zagrożenie. Jestem przekonany, że urzędy skarbowe nie blokują pieniędzy, ale przekazują je Ministerstwu Finansów – mówił Aleksander Kartasiński, szef fundacji „Happy Kids” tworzącej w całej Polsce rodziny zastępcze dla sierot.

Skutki? Jaś i Małgosia nie może wyremontować szkoły, podopieczni Happy Kids nie wyjadą nigdzie na wakacje, a Fundacja „Krwinka” musiała niemal zawiesić swój program „Dawca szpiku”.