Umów się na bezpłatną
konsultację

VIII Piknik Niepodległościowy zgromadził tłumy

Blisko 90 tysięcy osób odwiedziło zorganizowany przez naszą agencję kolejny, VIII Piknik Niepodległościowy. To absolutny rekord frekwencyjny

Zapowiedzi, a potem relacje z pikniku pojawiły się we wszystkich mediach o zasięgu lokalnym i regionalnym. Były obecne również w mediach ogólnopolskich. Sukces promocyjny został potwierdzony wielokrotnie większym sukcesem frekwencyjnym. Rynek Manufaktury tym razem dosłownie pękał w szwach – zwłaszcza wtedy, gdy dotarł nań pochód łodzian niosących wspólnie długą na 123 metry, biało – czerwoną flagę.

Podczas pikniku nasi goście mogli podziwiać dudziarzy z „Pipes & Drums”, zespół Krynolina z pokazem mody historycznej, Chór Dziecięcy Miasta Łodzi, Chór Cantylena i artystów operowych. Na Rynku Włókniarek Łódzkich swoje ekspozycje i stoiska promocyjne prezentowały jednostki wojskowe, policyjne, a także militarne grupy rekonstrukcyjne. To była jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć: pojazd zwiadowczy TKS z czasów Kampanii Wrześniowej czy gąsiennicowy transporter opancerzony Bren Carrier z 1941, a także Chevrolet 158 z 1939 r. Największą – i to dosłownie – atrakcją wśród pojazdów wojskowych był czołg T-72.

Niemal każda z kilkudziesięciu instytucji biorących udział w pikniku przygotowała pokazy dla publiczności; od musztry i pierwszej pomocy, po szermierkę bagnetami i walki z użyciem broni białej. Każdy gość pikniku mógł sprawdzić, jak działał sprzęt polowy łączności wojskowej. Nie zabrakło współczesnych atrakcji: piloci z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku zaprezentowali sprzęt pożarniczy wykorzystywany na lotniskach, a 9. Łódzka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej przedstawiła, jak wygląda wyposażenie żołnierza full combat z bronią MSBS Grot i Beryl.

Pragniemy serdecznie podziękować władzom Łodzi, Manufakturze, wszystkim ekipom i pojedynczym osobom, które sprawiły, że było to niezapomniane wydarzenie. Szczególnie dziękujemy wszystkim gościom, którzy postanowili razem z nami świętować 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Foto

1-manu5241-manu4601-manu4411manu5261-manu6011-manu5461-manu5101-manu5081-manu498