Umów się na bezpłatną
konsultację

Polska na niebiesko. Pół tysiąca publikacji

Kilkaset miejsc w całej Polsce rozbłysło 2 kwietnia niebieskim światłem, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Do wsparcia akcji Fundacji JiM udało się również namówić m.in. Marylę Rodowicz, Kazika, Marcina Gortata czy Kamila Bednarka.

2 kwietnia to dla Fundacji dzień wyjątkowy. Tego dnia dzieci z Fundacji JiM, ich rodzice, bliscy i przyjaciele świecą na niebiesko, wspólnie śpiewają i pokazują, że razem mają wielką siłę! Świecą, by zwrócić uwagę na to, że autyzm diagnozowany w Polsce już u 1 dziecka na 100 to ogromny problem społeczny.

Nasza agencja zajmowała się pełnym PR ogólnopolskiego wydarzenia. Na rynku łódzkiej Manufaktury zorganizowano główną konferencję prasową akcji. W kilkudziesięciu miastach odbyły się spotkania z lokalnymi dziennikarzami. Efektem współpracy było blisko pół tysiąca materiałów w mediach na temat kampanii.

Jak Fundacja JIM tworzy lepszy świat dla dzieci z autyzmem?

W Klinice JiM  specjaliści diagnozują co roku niemal 1000 dzieci z całej Polski. Tworzą się już kolejki, więc fundacja walczy o powstawanie kolejnych poradni autystycznych. Bardzo pomagają w tym Kluby Rodziców JiM, jest ich już 17 w całym kraju. Obecnie prawie 1500 dzieci korzysta z terapii w Centrum Terapii JiM, przyjeżdżając z rodzicami na zajęcia nawet raz w tygodniu, z odległych zakątków kraju.