Umów się na bezpłatną
konsultację

Tłumy na naszym czwartym łódzkim Pikniku Niepodlegościowym

Tysiące osób wzięło w udział w zorganizowanym przez nas Pikniku Niepodległościowym w łódzkiej Manufakturze upamiętniającym święto 11 listopada

Zorganizowaliśmy dla łodzian mnóstwo atrakcji. Swój najlepszy sprzęt i umiejętności  prezentowali żołnierze, strażacy, policjanci i grupy rekonstrukcyjne. Były niezliczone pokazy, wystepy, a nawet wspólny polonez, który poprowadziły Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki oraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Punktem kulminacyjnym imprezy był – jak zawsze – przyjazdu na rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert z elementami musztry w wykonaniu grającego na wielkich dudach szkockich zespołu Pipes&Drums.

Odwiedzający tego dnia Manufakturę nagradzali oklaskami pokaz „jukendo” czy pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy elitarnej jednostki 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Gośćmi specjalnymi tegorocznego Pikniku Niepodległościowego byli także oficerowie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Pomysłodawcą i głównym realizatorem wszystkich edycji pikniku jest Przemysław Witkowski, współwłaściciel /3PR/.

Piknik Niepodległości przyciągnął większość dziennikarzy redakcji lokalnych, oraz ogólnopolskie media. To co działo się na rynku pokazała m.in. Telewizja TVN.