Umów się na bezpłatną
konsultację

Tysiące w sedesie

Dokładniej – kilkaset tysięcy złotych w ogromnej toalecie, ustawionej na rynku łódzkiej Manufaktury, w centrum Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego. Chodziło o pokazanie, że wyłowienie” i unieszkodliwienie śmieci, które trafiają do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi, naprawa uszkodzonych przez nie maszyn to – oprócz problemów eksploatacyjnych, zagrożenia dla środowiska – także dodatkowe koszty.

Instalację – toaletę w rozmiarze XXXXL – przygotowała Patrycja Adamczyk z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wydarzenie szeroko relacjonowały media: TVN 24, TVP Łódź, TV Toya, Radio ESKA, Radio Łódź, Radio ZET Gold, Gazeta Wyborcza, Fakt, Dziennik Łódzki, Express Ilustrowany. Ekwiwalent reklamowy z tego wydarzenia: blisko 90 tysięcy PLN.

Bunt patyków! „Patyczki higieniczne chcą być traktowane po ludzku! Nie chcą być topione w kanalizacji – proszą, by wyrzucać je do kosza” -z tym przesłaniem grupa zbuntowanych patyczków będzie manifestowała w centrum Łodzi, Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego.

Trzecia akcja w ramach kampanii edukacyjnej, przygotowanej dla Grupowej Oczyszczalni Ścieków Łodzi zwracała uwagę na problem, jakim są dla tego przedsiębiorstwa zwykłe patyczki higieniczne. Patyczki zatrzymują i uszkadzają pompy, oczyszczalnia wyławia ich ze ścieków nawet pół tony miesięcznie!

Protestujące patyczki rozdawały przechodniom zawieszki na klamkę z informacją, że śmieci powinny trafiać do kosza, a nie do sanitariatów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów, relacjonowano ją m.in. w TV Polsat, PAP, TVP Łódź, TV Toya, Radio ESKA, Radio ZET Gold, Gazeta Wyborcza, Dziennik Łódzki, Express Ilustrowany.