Umów się na bezpłatną
konsultację

Rekordowy finał WOŚP w Manufakturze

113 tysięcy osób wzięło udział w łódzkim 28. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze, którego byliśmy organizatorem. Znacznie więcej dowiedziało o nim z TV, radia, gazet czy internetu: wydarzeniu poświęcono 230 publikacji w najważniejszych polskich mediach (m.in. TVN, TVN24, TTV, RMF, Radio ZET, ESKA), zaś ich ekwiwalent reklamowy wyniósł 3,5 miliona złotych.

To był finał rekordów. Po pierwsze wolontariusze ze sztabu Manufaktury zebrali ponad pół miliona złotych, czyli blisko 200 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem, po drugie rekordowa była też frekwencja.

Finał w Manufakturze trwał przez dwa dni (sobota, niedziela) i był pełen atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek. Kulminacyjnym punktem był koncert Kamila Bednarka (oprócz niego wystąpili: Echo, Reggaeside, Samokhin Band i Wojtek Kondzielniak), ale każdy, kto w drugi weekend stycznia wybrał się do Manufaktury znalazł coś dla siebie. W rotundzie galerii handlowej była specjalna strefa dla dzieci, gdzie czekali na nich będą animatorzy, iluzjoniści i cyrkowcy. Przedstawiciele łódzkich klubów motocyklowych: Berserkes, Dark Squadron, HOG Lodz Chapter Poland i Blue Rangers pokazali  motocykle turystyczne, choppery i ścigacze.

 

 

W niedzielę w wejściu głównym do budynku galerii handlowej, jak co roku Studenckie Koło Naukowe „Inwestor” budowało złote serce z monet-groszówek. Wszystko wskazuje na to, że i tu zanotowaliśmy rekord, ponieważ suma przekroczy zeszłoroczną zbiórkę – ponad 73 tys. zł! Najoryginalniejszym wolontariuszem był… łazik marsjański, który wzbudzał ogromne zainteresowanie i sam podjeżdżał do zafascynowanych dzieciaków podstawiając pod sam nos puszkę z czerwonym serduszkiem. Zapełnił je aż trzy i w sumie zebrał 4 tys. zł. Znakomicie poszło też rugbistom, którzy przez sobotę i niedzielę dzielnie kwestowali i uzbierali ponad 7 tys. zł.

Finał wzbudził ogromne zainteresowanie mediów. TVN, TVN24, TTV, TVP3 Łódź, TV Toya, Tok FM, Radio ZET, Złote Przeboje, Radio Pogoda, RMF FM, Radio Eska, onet.plwyborcza.plpap.pl., naszemiasto.plradiolodz.pltvn24.pl